Burgazada’da saldırıya uğrayan Vedat Milor sorumluları affetmeyeceğini söyledi

aş eleştirmeni Vedat Milor, iş Emelli gittiği Burgazada’da tek restoran çalışanını uyardığı amaciyla fiziki şiddete maruz kaldı. Yaşadığı olayı Twitter hesabından duyuran Milor, “Beni denize doğru itti. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi” diyerek sitemde bulunmuştu.

“AFFETME LÜKSÜMÜZ YOK”

olay sonrası yaşadığı vaziyeti detaylarıyla kaleme alan meşhur aş şefi, Hürriyet‘teki yazısında mekan sahibinin kendisini aradığını, kendisini denize iten kişiyi affetmesini söylediğini yazdı. Milor, olayın sorumlularının önlem alınmazsa şiddet eğiliminin artacağını söyleyerek “Affetme lüksümüz yok” dedi.

İşte Milor’un o yazısından tek bölüm:

“KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ OLMALI”

“Bu konuşmaya vesile var olan olay geçen pazartesi sabahı yarım sularında gerçekleşiyor. Vapurdan inip haneme erişmek amaciyla sahilden yürürken Ada Keyf restoranının önünden geçmeye mecburum. Geçemiyorum. Sahili işgal etmişler. tek kişinin geçeceği yer dahi yok. Allah savunsun denize düşersin. Deniz dediğin kayalar ve tekneler, halatlar. Düşmenin neticesi facia!

restoranda hâlâ müşteriler var. tek restaurant çalisani masaları topluyor. Önümüzü kapayan masaları yolumun üzerinden çekmesini söylüyorum garsona.

“Geç işte!” diye cevap veriyor.

“Geçemiyorum, çek işte iki masayı” deyince de beni denize doğru bütün gücüyle itiyor. Beni temizlemek masaları temizlemekten basit herhalde. Denize düşmemem beni nihayet anda tutan H.A isimli beyin lütfu.

restoran sahibi ismini sonradan öğrendiğim G.Y.’u bağışlamamı söylüyor. Belli tek samimiyete sahip olmadığım herkese belli tek saygı çerçevesinde yaklaşan biriyim. belli tek süre da yufka yürekli sayılabilirim. Çok güç koşullarda, yevmiye ile çalışan mevsimlik ve toy tek garsona tabiki sempati duyarım. Öte istikametten bu sempatinin Bir takım al çizgileri olmalı. Bir takım eylemler var ki bunların sorumlusu çok güç koşullar altında çalışan tek toy dahi olsa affetme lüksümüz yok. Ne benzeri eylemler? derhal aklıma gelenler ırkçılık ve aşırı şiddet eylemleri. Bu olayda hemide ihmal ayni vakitte da kaba güce dayalı tek şiddet var. Bunlara reaksiyon gösterip dile getirmeyince hemide yapanın yanına kâr kalıyor ayni vakitte da ihmal ve “Ali kıran baş kesen” yasasız eylemler çoğalarak ayni ritimde devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.