Bursaspor 10 milyon istiyordu! Beşiktaş’tan Umut açıklaması

Beşiktaş takimi İkinci Başkanı Serdal Adalı, siyah-beyazlı ekibin Avusturya kampında gündemi değerlendirdi. Bir gün evvel yapılan erken antrenmanının derhal peşinden kampı izleyen medya mensuplarıyla hasbihal toplantısında tek araya toplanan Adalı, teknik patron Abdullah Avcı‘nın enerjisinin çok müspet olduğunu söylerken oyuncuların da genel havasından çok hoşnut kaldıklarını açıkladı.

teknik patron Abdullah Avcı’nın sözleşme amaciyla konuşmaya başladıklarından bu yana gösterdiği enerjisini çok müspet olarak değerlendiren Adalı “Abdullah Avcı Sahiden inanılmaz derecede müspet tek insan. Çok müspet tek kişilik. Katiyen menfi düşünmüyor. netlikle müspet istikamette değerlendiriyor her şeyi. Onun amaciyla takımdaki oyuncuların ve personelin mutluluğu dahada önemli. Hem de kendisiyle yaptığımız görüşmede ‘Gerekirse benim paramı sezon nihayetinde verin, ama futbolcuların ve personelin içeride alacağı kalmasın. Onların kafası huzurlu olsun’ diye konuşmuştu. Biz de Zati Bankalar Birliği ile yaptığımız anlaşmadan ardindan bütün alacakları ödedik ve şu anda futbolculara borcumuz da yok. İnanıyorum ki Abdullah hoca çok başarılı olacak. İstediği sistemi oynayacak futbolcu kalitesine sahip olduğunu her fırsatta söylüyor. Transferde de ısrarla istediği tek ad yok. Listemiz var, Yalnızca bu listeden istemediği oyuncuyu söylüyor, biz de başka oyuncularla görüşüyoruz” şeklinde konuştu.

“BURAK YILMAZ MALİYETİNDE VE KALİTESİNDE GOLCÜ TÜRKİYE’DE YOK”

Burak Yılmaz’ın sakatlanması ve ligin evvel üç maçını kaçıracak olmasıyla birlikte heyecan edilen konuların başında gelen ‘Santrfor transferi yapılacak mı’ sualine da cevap veren Adalı, “Burak’ın sakatlığı çok üzücü. Onun da bizim de moralimiz Sahiden çok bozuk. Çünkü, Burak hususi tek oyuncu, hususi tek golcü. O maliyette onun kalitesinde Türkiye’de ve Avrupa’da tek santrfor yok. Dolayısıyla kısa süre içinde aynı kalitede ve maliyette tek santrfor bulmak çok güç açıkçası. Düşük profilde tek oyuncu alacağımıza güven ve umut Nayır’a şans veririz. Biz bu gençlere güveniyoruz. Şu anki planlamada sol stoper ve sol bek alacağız. Ama; eğer ki hocamızdan bu istikamette tek istek gelirse elbette değerlendiririz. Sol stoperi alıp derhal santrfor transferine geçeriz. Hem de arkadaşlarımız liste yapmaya dahi başlamıştır. Zira üç mücadele değil tek mücadele dahi çok önemli.” diye cevap verdi.

“UMUT MERAŞ İÇİN en çok 6 MİLYON LİRA VERİRİZ”

uzunca müddettir Beşiktaş’ın gündeminde var olan umut Meraş konusuna da değinen Serdal Adalı “Umut Meraş amaciyla kriterlerimiz belli. Onun amaciyla belirlediğimiz rakam en çok 6 milyon Türk Lirası. Bundan yukarıya çıkmayız. Çünkü; bizdeki gençlerden çok umutluyuz. mesele sol bekte Rıdvan’ın önünü kesmek istemiyoruz.Teknik direktörümüz de kampa gelen 5 oyuncunun çalışmasından ve yeteneklerinden çok umutlu ve takımda kalmasından yana” ifadelerini kullandı

“MARTİNS İNDİ TRANSFERİNİN GERÇEKLEŞMESİ ÇOK ZOR”

İsmi dahada evvel siyah-beyazlı ekiple anılan Martins İndi’nin transferinin güç olduğunu belirten Adalı, “Sol stoper en birinci önceliğimiz.Martins İndi transferi belli tek süre güç görünüyor. Zira maliyeti çok yüksek. Burada başka alternatiflerle müzakere halindeyiz. Sol bek konusunu belli tek süre evvel açıkladık zaten. Takımdan ayrılması mevzubahis var olan futbolculardan Roco’yu özellikle istek eden takımlar oldu ama kendisi gitmek istemiyor. Quaresma’ya gelen rastgele tek öneri yok. Yedek kaleci de bakıyoruz. ahenk gösteren şartlarda olursa tek adet kaleci alabiliriz. Mario Gomez çok yazılıyor ama gündemimize gireceğini zannetmiyorum. tertemiz transferimiz Boyd ise bizim bu seneki yıldızımız olur diye düşünüyorum ” dedi.

“3 sene SONRASININ BEŞİKTAŞ’INI OLUŞTURACAĞIZ”

Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’ın altyapısı ile de çok ilgilendiğini belirten Serdal Adalı “Gerçekten iyi tek planlama ve proje hazırlığı içindeyiz. Bunun detaylarını tek sonraki süreçte açıklayacağız ama şu kadarını söyleyebilirim, üç sene sonrasının Beşiktaş’ını oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun içinde kendisinin altyapı oyuncularımızda var. Avrupa’da izlediğimiz 6-7 toy oyuncu da var” şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.