Çocuklarını korumak için kurşunlara siper oldu

ABD’nin Teksas eyaletindebir AVM’ye yapılan silahlı saldırıda iki çocuğuna siper var olan 21 yaşında olan tek anne de ahayatını kaybetti.

El Paso sehrindeki tek alışveriş merkezinde çevreye ateş açılması neticesi aralarında çocukların da olduğu 20 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Teksas Valisi Greg Abbott, yaptığı medya açıklamasında, Cielo Vista alışveriş merkezi içindeki Walmart mağazasında düzen eden saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 20’e ulaştığını, yaralanan 26 kişinin de çevre hastanelerde rehabilitasyon altına alındığını ifade etti. Şüphelinin 21 yaşında olan Patrick Crusius isimli ak tek Amerikalı olduğu anlatilan açıklamada, Crusius’ın gözaltına alındığı da duyuruldu.

KENDİNİ ÇOCUKLARINA SİPER ETTİ

Saldırının derhal peşinden ise hayatını kaybedenlerle alakalı veriler alana çıkmaya başladı. Saldırının kurbanlarından biri de iki bebek annesi var olan 25 yaşında olan Jordan Anchondoydu.AVM’de iki çocuğuyla alışveriş yapan Jordan, hücum esnasında kendini bebeği ve 7 yaşında olan erkek çocuğunun üstüne siper etti. Saldırıda Jorda’ın bebeği yara almazken erkek çocuğu yaralanarak hastanede rehabilitasyon altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.