Mansur Yavaş’tan, çim saha isteyen çocuğa yanıt: Telefonunu ver, ben arattıracağım seni

Başkent’in 25 ilçesinden gelen muhtarlarla tek araya toplanan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, nihayet olarak Bala ve Etimesgut ilçesinden gelen muhtarlarla görüştü.

Göreve geldiği günden bu yana Ankara‘yı şehrin paydaşları ile birlikte “ortak akıl” ilkesi ile yönetmek istediğini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, makamında esnaftan yurttaşa sivil cemiyet kuruluşlarından iş dünyasına yabancı misyon şeflerinden halk kuruluş ve kuruluşlarının temsilcilerine civarindan her kesimle istişarelerde bulundu.

“BİZE basit ULAŞACAKSINIZ”

Muhtarların kendisinin mahalleleriyle alakalı taleplerini ve sorunlarını dinleyerek, çözüm tekliflerine baz alinarak düşünce alışverişinde bulunan Yavaş, bundan ardindan muhtarların Büyükşehir Belediyesi’ne direk erişmeleri amaciyla üst düzey tek bürokratını görevlendireceğini söyledi.

görevli bürokratın 7/24 telefonunun açık olacağını belirten Yavaş, “Bize artık basit ulaşacaksınız. Aradığınızda dolaysiz görevli kişiye ulaşacaksınız, aciliyetli vaziyetlerde hatıranda müdahaleye hazır olacak ve derhal çıkıp bulunduğunuz yere gelecek” dedi.

“ANKARA’NIN KÖYLERİNİ ZENGİN EDECEĞİZ”

Bir hayli mahallenin müsterek problemi var olan su, kanalizasyon ve yollar ihtiyaçlarının öncelikli olarak çözüleceğini belirten reis Yavaş, kırsal kalkınmaya baz alinarak mühim projeleri yasama geçirmeye hazırlandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İddialıyız, Ankara’nın köylerini varlıklı edeceğiz. Bizde parti ayrımı yok, elimizi herkese uzattık. Herkese her biçimde hizmeti yapacağız. Bu boynumuzun borcu. Niyetimiz Ankara’nın her yerini öncekinden dahada iyi yapmak, maksatlı olarak hizmet gitmeyen yerlerin hizmet eksiğini gidermek. Biz vatandaşlarımızın kime oy verdiğini değil, sağlığını ve refahını önemsiyoruz. tertemiz doğmuş çocuğun hiçbir kabahati yok. O hanede su akmak zorunda. O köyde açıktan akan kanalizasyon olmamalı.”

YAVAŞ’TAN ÇİM alan RİCASINA YANIT: YERİMİZ VARSA YAPALIM

Muhtar annesiyle kendisini ziyarete gelen Yağız Okuyucu’nun isteğini de art çevirmeyen reis Yavaş, “Okulumuzun yakınındaki bahçede futbol oynuyoruz ama alan çim değil beton olduğu amaciyla düştüğümüzde ayağımız acıyor. Oraya çim alan yapabilir misiniz” diyen Şehit Mehmet Çetin İlkokulu öğrencisi Yavuz’a, “Bakalım yerimiz varsa yapalım. Giderken telefonunu ver, bendeniz arattıracağım seni” sözleriyle cevap verdi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.