Otobüs faciasında kahreden detay! 5 yaşındaki çocuk teyzesine sarılarak yanmış

Balıkesir‘de herkesin gözleri önünde alev alev yanan otobüsün içinde can veren 5 yaşında olan Huzeyfe Yavuz ve 18 yaşında olan teyzesi Özlem Yılmaz sson yolculuğuna uğurlandı. Korkunç olayda 5 yaşında olan Huzeyfe Yavuz ve 18 yaşında olan teyzesi Özlem Yılmaz’ın birbirine sarılarak can verdiği alana çıktı.

ANNENİN nihayet BAKIŞI YÜREK YAKTI

Balıkesir-Edremit yolu Gökçeyazı mahallesi mevkisinde Kamil Koç firmasına ait 06 LK 794 plakalı yolcu otobüsünün ortada bölümündeki kahve makinesinden çıktığı argüman edilen yangında, dışarı çıkmayı başaramayınca teyzesi Özlem Yılmaz’a sarılarak alevlerin arasında can veren 5 yaşında olan Huzeyfe Yavuz ve teyzesi nihayet yolculuğuna uğurlandı. Bursa’nın Kestel kazasinda kılınan cenaze namazında otobüsten yaralı kurtulmayı muvaffak olan anne adayi Saniye Yılmaz‘ın erkek çocuğu ve kardeşine nihayet bakışları yürekleri dağladı.

TEYZE YEĞEN FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

alinan bilgiye göre, Saniye Yılmaz kız kardeşi Özlem ve erkek çocuğu Huzeyfe Yavuz ile birlikte tek arkadaşının düğününe gitti. Düğünden dönerken bindikleri otobüste yangın çıkınca anne adayi Saniye Yılmaz tek vatandaşın yardımıyla camı kırıp dışarı çıkarken derhal arkasında oturan erkek çocuğu ve kız kardeşini de çıkarmak istedi. Otobüste çıkan izdiham sebebinden çıkamayan minik Huzeyfe otobüsün koridorunda gördüğü teyzesi Özlem Yılmaz’a doğru gittikçe ona sarıldı. Çıkan dumanlardan etkilenen teyze yeğen dahada ardindan alevlerin büyümesiyle feci şekilde can verdi.

ANNE, OTOBÜSTEN KURTULMAYI BAŞARDI

Teyze yeğen Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin derhal peşinden memleketleri Kestel’de toprağa verildi. Teyze ve yeğenin cenazesine çok sayıda yurttaş katıldı. Cenazede 18 yaşında olan toy kızın tabutuna gelinlik örtülürken minik Huzeyfe ise sünnet elbisesine sarılı tabutla nihayet yolculuğuna uğurlandı. Cenazede otobüsten kurtulmayı muvaffak olan anne adayi Saniye Yılmaz’ın kardeşine ve erkek çocuğuna nihayet bakışı yürekleri burktu. Teyze ve yeğeni kılınan cenaze namazının derhal peşinden toprağa verildi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.