Trabzonspor’da Aleksander Sörloth’un maliyeti belli oldu

tertemiz sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, tek istikametten da kadrosunu güçlendirmeye ayni ritimde devam ediyor. Bordo-mavililer bu kapsamda Crystal Palace forması giyen santrfor Alexander Sörloth’ü renklerine bağladı.

Trabzonspor’dan konuya ait KAP’a yapılan izahta şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbolcu Alexander Sörloth ile 2 2 senelik anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya; 2019/20 futbol sezonu amaciyla 1.500.000. EUR garanti ücret, 2020/21 futbol sezonu amaciyla 1.500.000. EUR garanti ücret ödenecektir. Futbolcunun transferi kapsamında menajerlik hizmet bedeli olarak, sözleşme garanti ücret tutarının yüzde 10’u ödenecektir.

6 MİLYON avro BONSERVİS

şuurlu futbolcu Alexander Sörloth’un kulübümüze belli tek süre transferi konusunda, Crystal Palace takimi ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Crystal Palace Kulübüne belli tek süre tasima bedeli olarak iki sene amaciyla toplaminda 750.000.-EUR ödenecektir. Futbolcunun, 2020/21 sezonundaki resmi maçların (Süper Lig, UEFA Avrupa Ligi veyahut UEFA Şampiyonlar Ligi) P’sinde evvel 11’de başlaması seklinde 6.000.000.-EUR bonservis bedeli ile kati transferi gerçekleşmiş olacaktır.”

İŞTE SÖRLOTH’UN İLK SÖZLERİ

Sörloth, “Böyle hatri sayilir büyüklükte tek kulübe geldiğim amaciyla çok mutluyum. Hep yukarıya seviyelere hep doruğa ve ofansif futbol oynamak istek eden tek kulübe geldiğimi biliyorum. hemide başkanımızdan ayni vakitte da kulübümüzdeki herkesten çok müspet iletiler aldım. Takımımıza katılmayı ve takım arkadaşlarıma muavin olmayı ve hep birlikte mücadeleler kazanmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.