“Eljif Elmas büyük gelecek vadediyor”

Fenerbahçe‘nin yaz tasima döneminde 16 milyon euro karşılığında Serie A ekibi Napoli‘ye gönderdiği Eljif Elmas, İtalyan ekibinde sergilediği başarılı performansla Sanki parmak ısırtıyor. Çizme basını, İtalyan temsilcisinin Şampiyonlar Ligi E Grubu evvel maçında kupanın nihayet sahibi Liverpool‘u 20 yendiği mücadeledeki oyunuyla da alkış toplayan 19 yaşında olan futbolcuya övgüler yağdırdı.

Ülkede yayın yapan Sky Sport İtalya isimli tv kanalının yorumcularından Fabio Caressa, ağırbaşlı mücadelenin derhal peşinden yaptığı değerlendirmede Makedon ortada alan oyuncusu amaciyla soyadındaki “elmas” yakıştırmasını yaparken şu ifadeleri kullandı:

Eljif çok iyi oynadı. Napoli’de onu şimdiden ‘elmas’ olarak çağırıyorlar. Şu anne civarindan sergilediği performans çok önemli. Fenerbahçe’nin Daha önceki futbolcusu, oyunun hızını çok iyi değiştiriyor ve hatri sayilir büyüklükte istikbal vadediyor. Öte istikametten kendisi, alan kapatmada çok başarılı. Napoli, kalesinde pozisyon gördüğünde takımı deşarj olacak tek oyuncunun eksikliğini çekiyordu. Elmas, bunu da çok iyi yapıyor.

Yunus DİLBER / Fanatik Dış Haberler