Bursa’nın köklü kestane şekeri markası Kafkas konkordatodan çıktı

Bursa‘nın köklü kuruluşlarından Kafkas’ta konkordato zamani sona erdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ’nin yüzde 50 hissedarı var olan müvekkillerimiz Tatveren Ailesi adına; Kafkas markasının neden Bursa’mız amaciyla taşıdığı önem, gerekse ülkemiz amaciyla mühim tek marka oluşu da göz önünde bulundurularak konkordato zamani ile alakalı kamuoyunu bilgilendirme gerekliliği doğmuştur” denildi.

Yapılan izahta şu ifadeler kullanıldı:

“EMSALİNE RASTLANILMAMIŞ KONKORDATO TALEBİNDE BULUNULDU”

“Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ’nin başka ortağı ( İnci İnhal ) tarafından, şirket ile alakalı bütün şirket ortaklarının görüş ve onayları alınmaksızın, yönetim heyeti kararı olmaksızın ve Hem de ortakların haberleri dahi olmadan, kendisinin talebi ile ve hissedarı olduğu şirketteki kişisel tek alacak talebine dayanarak; neden şahsı gerekse de aile şirketi var olan Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ ile alakalı hukukumuzda emsaline Daha rastlanılmamış adi konkordato isteginde bulunulmuş olduğunu dahada evvel halkoyu ile paylaşmıştık.

“ŞİRKET FAALİYETLERİ AKSAMA OLMADAN SÜRDÜRÜLECEK”

Mahkemece verilen belli tek süre süre ve belli tek süre konkordato komiseri atanması kararlarına karşı müvekkillerimiz yerine pay sahipleri Tatveren Ailesi vekilleri olarak itirazlarımız sunulmuş ve belli tek süre süre ve konkordato komiseri atanması kararlarının kaldırılması istek edilmiştir. Mahkemece 17.09.2019 tarihinde yapılan duruşmada taleplerimiz onay edilmiş ve konkordato belli tek süre süre kararı da kaldırılmıştır. böylelikle müvekkillerimizin 90 senelik aile şirketi konkordato sürecinden çok kısa tek vakitte müvekkillerimizin haklı itirazları neticesi çıkmış olup; bundan bunun benzeri de şirket faaliyetleri hiçbir aksama olmadan sürdürülecektir. Kafkas Pasta Şekerleme San ve Tic. AŞ’nin konkordato sürecinin 17.09.2019 tarihi itibari ile nihayet bulduğuna ait bütün kamuoyunu müvekkillerimiz Tatveren Ailesi yerine bilgilendirmekteyiz.”

Kaynak: İHA