E-kurs başvuru nasıl yapılır? EBA öğrenci ve öğretmen girişi

EBA kurs müracaat ekranı! Binlerce öğrenci ve öğretmen kurs başvuruları ile alakalı ayrıntılı bilgi edinmek istiyor. ulusal Eğitim Bakanlığı, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Öğrenciler EBA kurs müracaat ekranından almak istek ettikleri dersleri seçebiliyor.

EBA KURS ÖĞRENCİ GİRİŞİ

EBA KURS ÖĞRETMEN GİRİŞİ

EBA KURS ÖĞRETMEN BAŞVURULARI ne türlü YAPILIR?

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veyahut https://e-kurs.meb.gov.tr web adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını vaktinde yapma sorumluluğu öğretmenlere aittir.

Kurslarda görev almak istek eden öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda için takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veyahut millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur.

Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, anlatilan nitelikleri taşımaları kaydıyla başka okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından için derslerden Talim ve Terbiye heyeti Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri başka derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde anlatilan müracaat süresi içinde kadrolarının veyahut MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu kaza sınırlarında bulunan kurumlardan birisini seçenek edebilir. Tercihleri dışında da görev almak istek eden öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan rastgele tek kurs merkezinde görev alma isteginde bulunur.

Kurslarda görev almak istek eden ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye heyeti Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.

EBA KURS ÖĞRENCİ BAŞVURUSU ne türlü YAPILIR?

Resmî ve hususi örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı mektep Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında anlatilan öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı var olan öğrenciler; genel ilköğretim programı tatbik edilen hususi eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı tatbik edilen hususi eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı tatbik edilen hususi eğitim okulları öğrencileri,

Resmî örgün eğitim müesseselerine ve hususi öğretim müesseselerine süre gelen öğrenciler kayıtlı oldukları okulun veyahut ikamet ettikleri adresin bulunduğu kaza sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden müracaat yapabilir. Yaz çagi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe hudutları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumları ile hususi öğretim müesseselerine süre gelen öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul verileri ile veyahut e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına süre gelen öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği benzeri açık öğretim okulu kullanıcı isimi ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği benzeri e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince için derslerden ve kurs isteginde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak müracaat yapar.

e-devlet e-okul EBA web MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ulusal Eğitim Bakanlığı nasıl yapılır öğrenci mektep