Kayınpederinin dudağını ısırarak parçalayan damat tutuklandı

Pendik‘te, boşanmak istek eden eşinin içinde bulunduğu otomobilin yolunu kesip bay kardeşleriyle birlikte beyzbol sopalarıyla saldıran ve otomobildeki kayınpederinin dudağını ısırarak parçalayan Murat Gültekin‘in derhal peşinden kardeşleri Kadir ve Ferhat Gültekin’in derhal peşinden kendisi de tutuklandı.

İstanbul Anadolu barış karar Hakimliği tarafından ‘kara ve ulaşım araçlarını kaçırma ve alı koyma, yaralama, cebir ve tehdit neticesi kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanan Murat Gültekin ifadesinde, “Aynı mahallede oturuyorduk. yollarda karşılaştık. argo edince kardeşim aracını önüne kırdı. Araçtan indim. Saldıracağını düşünerek vurdum. Bana vurmaya başladı. Kendisi benden güçlüdür. O esnada canım yanınca bendeniz kendimi kurtarmak emeliyle dudağını ısırmışım. Nasıl ısırdığımı hatırlamıyorum” dedi.

BOŞANMA KARARI ALMIŞLARDI

Pendik’te yaşayan Dönüş Gültekin 15 senelik eşi Murat Gültekin’den boşanma kararı alarak baba ocağına döndü. Murat Gültekin, takriben iki ay evvel kayınpederi Adil Taşdemir’in evine eşiyle barışmak amaciyla gitti. ama taraflar anlaşamadı. Aynı mahallede oturan Gültekin ve kayınpederi 9 Eylül’de yollarda karşılaştı. Murat Gültekin kardeşleri Ferhat ve Kadir ile annesinin içinde bulunduğu araçla, kayınpederi Adil Taşdemir ve kayınbiraderi Gökhan Taşdemir’in içinde bulunduğu otomobilin önünü kesti. Araçtan inen Gültekin kardeşler beyzbol sopalarıyla saldırdı. Murat Gültekin kayınpederi Adil Taşdemir ile yumruklaştığı sırada dudağını ısırarak parçaladı. Adil Taşdemir’in Özürlü erkek çocuğu Gökhan Taşdemir de yaralama edildi.

“DUDAĞIMI KOPARDI”

Adil Taşdemir ile erkek çocuğu hastaneye gittikçe rehabilitasyon altına alındı. Dudağı ve çenesine 20 dikiş atılan kayınpeder Adil Taşdemir güveyi ve ailesinden şikayetçi oldu. Damadının uyuşturucu kullandığını ve başka kadınlarla ilişkisi olduğunu ileri süre gelen Adil Taşdemir ifadesinde, “Kızım çalışmadığı ve evine bakmadığı amaciyla boşanma kararı aldı. tek vakit evvel haneme gelerek beni tehdit etti. yollarda giderken araçlarıyla önümüzü keserek, Murat, Kadir, Ferhat ve analari Filiz beyzbol sopalarıyla bizi yaralama etti. Damadım dudağımı kopardı ve yirmi dikiş atıldı” dedi.

TESLİM OLDU

Murat Gültekin ve ailesi olay yerinden kaçarken polis, kardeşleri Kadir ve Ferhat Gültekin’i gözaltına aldı. İki kardeş savcılığın talebi üstüne İstanbul Anadolu barış karar Hakimliği tarafından tutuklandı. Damat Murat Gültekin ise iki vakit evvel soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısına teslim oldu.

“BARIŞMAK İÇİN EVLERİNE GİTMİŞTİM”

Savcılıkta verdiği ifadede tersane işçisi olduğunu belirten Murat Gültekin, “Bir buçuk ay evvel boşanma kararı aldık. Eşim babasının evine döndü. tek ay evvel barışmak amaciyla hanelerine gittim. Kayınpederim beni ölümle tehdit etti. dahada ardindan tekrar konuşarak eşyaların paylaşımı ile alakalı anlaştık. Erkek çocuğum bende, kızım da annesinde kalıyordu. Olaydan tek vakit evvel kızım arayarak Erkek çocuğumun okula gidip gitmediğini sordu. Önce eşim telefonu aldı hakaretler etti. ardindan da kayınpederim telefonu alarak perişan laf etti” dedi.

“NASIL ISIRDIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Ailesi ile birlikte kız kardeşine giderken kayınpederi Adil Taşdemir’in kendisi kendilerini görerek argo ettiğini ileri süre gelen Murat Gültekin, “Aracı kullanan kardeşim ‘Yeter’ diyerek kayınpederimin otomobilinin önüne kırdı. Araçtan bendeniz çıktım. Kayınpederimin elinde tornavida vardı. Saldıracağını düşünerek vurdum. Araçtan inerek bana yumruk atmaya başladı. Annem araya girdi. Anneme vurdu. Bana vurmaya başladı. Kendisi benden güçlüdür. O esnada canım yanınca bendeniz kendimi kurtarmak emeliyle dudağını ısırmışım. Nasıl ısırdığımı hatırlamıyorum” dedi.

“TESADÜFEN KARŞILAŞTIK”

Bu sırada araçta bulunan beyzbol sopalarıyla iki bay kardeşinin kayınbiraderini yaralama ettiğini belirten Murat Gültekin, “Kayınpederim de araçta düşürdüğü tornavida ile annemi yaralama etti. olay yerinde karşılaşmamız rastlantı neticesi olmuştur” diye ifade verdi.

TUTUKLANDI

Nöbetçi barış karar Hakimliği’ne derhal sevk edilen Murat Gültekin, kardeşleri benzeri “Kara ulaşım araçlarını kaçırma veyahut alıkoyma”, “Cebir, tehdit veyahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklandı.

Kaynak: DHA