Şarkıcı Fatih Bulut’un menajeri, kurallara aykırı davrandığı için şarkıcıya dava açtı

Çok Sevdim yalan Oldu şarkısıyla kısa müddette milyonlarca dinlenen şarkıcı Fatih Bulut ile menajerlik sözleşmesi bulunduğunu söyleyen Mehmet Adıgüzel arasında gerginlik çıktı. Adıgüzel, şarkıcının sözleşmeye ters şekilde başka tek menajerle anlaştığını ileri sürdü. aynı zamanda laf yazarı olduğunu da söyleyen Adıgüzel, kendisine ait yapıtları izinsiz kullandığını ileri sürdüğü şarkıcıya avukatı aracılığıyla tek milyon liralık ihtarname yolladı.

“BULUT’UN ESERLERİNİN ÇOĞU MEHMET ADIGÜZEL AİTTİR”

Adıgüzel’in avukatı Mehmet Pekmezci, şöyle konuştu: “Son tek aydır Fatih Bulut tarafından müzik listelerinde seslendiren eserlerin çoğu, laf yazarı besteci var olan aynı zamanda da Fatih Bulut’un menajeri var olan müvekkilim Mehmet Adıgüzel’e aittir.

1 MİLYON LİRALIK TAZMİNAT

2008 tarihinde menajerlik sözleşmesi imzalanmış ve hali hazırda yürürlüktedir. Sanatçı Fatih Bulut, popüler olması ile müvekkilim Mehmet Adıgüzel ile yaptığı sözleşme hükümlerine Tamamiyle ters davranmaya başlamıştır. Sözleşmenin muhtevası incelendiğinde, sözleşmenin ihlali seklinde cezai koşul olarak 100 bin Lira ve her izinsiz katıldığı ve seslendirdiği eser amaciyla 10 bin avro cezai koşul öngörülmüştür. Haksız kazanç hasebiyle Fatih Bulut’un tarafımıza tek milyon Lira tazminat ödemesi amaciyla ihtarda bulunduk.”

Kaynak: Hürriyet