İstanbul polisine ‘Disleksi’ semineri

İstanbul güvenlik Müdürlüğü’nde görevli var olan polislere baz alinarak düzen eden seminer, Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminerde ülkemiz Disleksi acele Tanı ve Eğitim Vakfı kurucularından şuurlu Psikolog Dr.Elif Yavuz, kızının öğrenme güçlüğü ayrım etmesi ve sonrasındaki zamani anlattı.

“ÇOCUKLARA İLK POLİS AMBLEMİNİ ÖĞRETİRİZ”

Disleksi Uzmanı Özel Eğitim Öğretmeni Kamuran Hanoğlu, çocuklara öğrettikleri evvel şeyin zabita amblemi olduğunu belirterek, “Bir mevzuyla karşılaştığında çocukların polisin yanına gitmesi gerektiğini öğretiriz” dedi. Hanoğlu, özgül öğrenme güçlüğü ile alakalı bilgi vererek, Disleksi sorunları, nasıl alana çıktığı, nasıl ayrım edileceği, nasıl çözümleneceği ile alakalı sunum yaptı.

“DİSLEKSİ BİR rahatsizlik DEĞİLDİR”

Disleksi yaşayan çocukların okuyamadığını belirten Hanoğlu, “Disleksi tek hastalık değildir, Tıbbi tek rehabilitasyon ve ilacı yoktur” diyerek, bu çocukların fiziki problemleri olmadığını ifade etti. Disleksinin sebebinin 250’den tür olacağını aktardı.

DİSLEKSİ DANIŞMA HATTI KURULDU

Hanoğlu, Disleksi problemleri ile alakalı olarak da yapılması gerekenleri dgetirdi. Disleksi problemleri yaşayan aileler amaciyla Danışma Hattı oluşturulduğu numarasının ise 0850 532 76 06 olduğu belirtildi.

güvenlik istanbul zabita ülkemiz