25 öğrencisine istismarla suçlanan öğretmen, sınıfın camlarını kağıtla kapatmış!

Antalya’nın Kepez kazasina bağlı Kuzeyyaka Mahallesi’ndeki tek ilkokulda yaşandığını öne sürülen taciz olaylarıyla alakalı açılan davanın görülmesine 6. Ağır karar Mahkemesi’nde ayni ritimde devam edildi. Duruşmada 25 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan derslik öğretmeni Mahmut Aydın K. ile şikayetçi aileler ve taraf avukatları hazır bulundu.

6 Kasım bugünü emniyete giderek, öğretmenin kendisine de 9 yaşındayken istismarda bulunduğunu argüman eden B.A.’nın annesi Döndü B. şahit sıfatıyla ifade verdi. Kızının, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları tahkikat ve Çocuk İzlem Merkezi Bürosu’nda savcı, avukat ve şuurlu psikolog nezaretinde ifade verdiğini laf eden anne, şöyle konuştu:

“KIZIM ŞİMDİ KİMSEYE YANAŞMIYOR VE YAŞADIKLARINI UNUTAMIYOR”

“12 senedir Ankara’da yaşıyorum. Okullar kapandığında, yaz tatillerinde çocuklarımı yanıma alırım. Kızım B.,2014-2015 eğitim öğretim yılında, dördüncü sınıfa gittiğinde, yaz tatilinde yanıma geldi. O asama tuhaflıklar hissettim. Kısa kollu giymiyor, etek giymiyor, dayılarına yaklaşmıyordu. birlikte uyuduğumuzda ‘dokunma’ diyerek, sayıklıyordu. Kendisine sorduğumda ağlamaya başladı. Sonrasında başından geçenleri anlattı.

Öğretmeni masanın çevrenini uzunca boylu çocuklarla kapatıyormuş. Kızımı masaya yatırıyormuş. Kızım canı acıdığını söyleyince bırakmış. Hem de öğretmene yaşadıklarını ailesine anlatacağını belirtmiş. ama bize söylemedi. Kızım şimdi kimseye yanaşmıyor ve yaşadıklarını unutamıyor. ulusal Eğitim’e, CİMER’e şikayette bulundum. netice alamadım. Kızım, öğretmenine tek dahada aynı hareketleri yapması seklinde ailesine söyleyeceğini belirtmiş, böylelikle kendisini korumuş. ama Z. ve ani çok arkadaşı, bu istismarlara maruz kalmaya ayni ritimde devam etmiş. Bu öğretmen ile alakalı şikayetler olduğunu öğrenince Ankara’dan gelerek, şikayetçi oldum. Ne yazık ki burada öğrendim ki çocuğumun sınıfından dış iki değişik sınıftaki öğrencilere de istismarda bulunulmuş.”

TUTUKLULUK HALİ ayni ritimde devam EDECEK

Avukat Serap Ertuğrul ise Döndü B.’nin şikayetinin 2016 seneninde kapatıldığını öne sürerek, mektep müdürleri, öğretmen ve kent ulusal eğitimde görevli memurlar ile alakalı ‘yalan tanıklık’, ‘suçu bildirmeme’, ‘görevi ihmal’, ‘belge gizleme’ suçlamalarıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na hatali ilaninda bulunduklarını söyledi. maznun ve avukatları ise suçlamaları onay etmedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

“OKUL MÜDÜRÜ OLAYIN ÜZERİNİ KAPATTI”

Duruşma sonrası İzah yapan mutluluk Öğretmen Çocuk İstismarı ile ugras Derneği (UCİM) Başkanı mutluluk Özkan ve avukatları, isimi geçen öğretmenin görev yaptığı okullarda istismara uğrayan başka öğrencilerin de dosyaya müdahil olabileceğini açıkladı. mutluluk Özkan, bu okulda, mektep müdürünün olayın üzerini kapattığını, CİMER’e yapılan şikayetleri görmezden geldiğini, mektep müdürü ile alakalı da hatali ilaninda bulunacaklarını söyledi. Antalya 6. Ağır karar Mahkemesi’nin kurulunun adil tek yargılama yaptığını kaydeden mutluluk Özkan, “Kaybetmekten korkanlar değil, ugras edenler kazanır. Bu topyekun tek seferberliktir. 15 ocakta karar duruşmasına herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

“BU ÜLKE İSTİSMARCILARA CEHENNEM OLSUN İSTİYORUZ”

UCİM reis Yardımcısı Yücel Ceylan da çocukların artık mağdur olmadıklarını belirterek, “Çocuklarımız artık konuşuyor. Cinsel istismarla alakalı ülkemizin içinde bulunduğu durum artık vakit yüzüne çıksın. Biz bu pislikleri temizleyelim. Bu memleket istismarcılara cennet oldu. Artık bu memleket istismarcılara cehennem olsun istiyoruz” dedi.

İstismara uğrayan talebelerden birinin annesi var olan A.K. ise öğretmenin istismarı gizlemek amaciyla sınıfın camlarını kağıtlarla kapladığını, masasının çevrenine hatri sayilir büyüklükte boy çiçek saksıları yerleştirdiğini Hem de masanın yerini değiştirdiğini argüman etti.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: 25 öğrencisine istismarla suçlanan öğretmen, sınıfın camlarını kağıtla kapatmış!