“Birader öğretmen misin?” diyerek öğretmeni azarlayan Vali açıklama yaptı: Kızdığım kişi öğretmen değil, muhabir

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler bugünü dolayısıyla düzen eden programda karşısında ayak ayak üstüne atarak oturan kişiye “Sen öğretmen misin birader?” diye sorduktan ardindan “Öğretmen benzeri otur da tek görelim. Allah Allah!” şeklinde reaksiyon göstermişti. reaksiyonları gelmesi üstüne İzah yapan Vali, “Kızdığım kişi muhabirmiş. Öğretmen olsa da olmasa da bu tip oturuş ahenk gösteren görülmez” ifadelerini kullandı.

“ÜZÜCÜ BİR GELİŞME YAŞANDI”

Toprak, vakit süresince konuşulan bu reaksiyonunun derhal peşinden tek İzah yayınladı.Vali Toprak, mevzu hakkinda şu izahı yaptı: Öğretmenler bugünü münasebetiyle düzen eden ve çok iyi geçen program esnasında Ne yazık ki üzücü tek gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan tek kişinin oturma biçiminin minimum nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla müspet işaret yapmasından ardindan tek uyarım oldu.

“ÖĞRETMEN DEĞİL, MUHABİR OLDUĞUNU ÖĞRENDİM”

Ülkemize, bizlere ve bütün insanlığa emeği var olan bütün öğretmenlerimizin bu civarindan mühim tek gün içinde mahalli muhabir olduğunu öğrendiğimiz tek kişiden dolayı bunun benzeri tek vaziyetle karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok hatri sayilir büyüklükte tek heyecan ve mutlulukla geldiğimiz merasimde öğretmen olmasa dahi bu tip tek oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da ahenk gösteren görülemezdi. program takriben iki bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutluluk dolu ve heyecanlı şekilde ayni ritimde devam etmiştir. Her şeye karşın Konya’nın Öğretmenler Gününde bunun benzeri tek konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir saygılar sunarım.”

NE OLMUŞTU?

Konya’da düzen eden tek programa katılan Vali Toprak, konuşma yapacağı sırada tek öğretmenin bacak bacak üstüne atmış vaziyette olduğunu gördü. Bu vaziyete sinirlenen Toprak, “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen benzeri otur da tek görelim.” dedi. Valinin bu tavrının derhal peşinden salon Sanki buz kesti.

Haber Videosu: Konya Valisi, oturuş şekline kızdığı kişiyle alakalı İzah yaptı!