Güleda Cankel’i öldürdüğünü itiraf etti! Katilin ifadesinin detayları ortaya çıktı

Isparta‘da üniversite öğrencisi 19 yaşında olan Güleda Cankel’i öldüren yengi P’nin, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği ifadenin detayları alana çıktı. Savcılıktaki ifadesinde Muğla‘da oturduğunu ve tornacılık yaptığını belirten yengi P. (19), cinayeti işlediğini itiraf etti.

Isparta güvenlik Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliğinde alınan ifadenin de kendisine ait olduğunu ve bu ifadesini tekrar ettiğini belirten yengi P, 2015 seneninde Muğla’da tek arkadaş ortamında tanıştığı Güleda Cankel’in üniversite okumak amaciyla Isparta’ya geldiğini, bu süreçte aralarının açıldığını ileri sürdü.

“ARAMIZDA perişan laf VE YARALAMA OLAYLARI GERÇEKLEŞTİ”

Güleda’nın Isparta’ya gittikten ardindan kendisinden ayrıldığını argüman eden yengi P, 15 Kasım’da şehre gittikçe konuşmak istediğini, iki vakit Şehirde vakit geçirdikten ardindan Güleda’nın kaldığı mahalleye gittiğini beyan etti. yengi P, dahada ardindan Güleda Cankel ile görüştüğünü belirterek, “Aramızda perişan laf ve yaralama olayları gerçekleşti. Bu olaylara ait emniyette Ayrı olarak ifade verdim. İfade işlemlerinin derhal peşinden her ikimiz de hür bırakıldık. olay bugünü 11.30-12.00 sıralarında tekrar tartıştık.” iddiasında bulundu.

MEKTUP DETAYI alana ÇIKTI

Cinayeti nasıl işlediğini detaylarıyla laf eden yengi P, sorgusunda tek sayfalık mektubunun sorulması üzerine, şunları argüman etti:

“Ben bu mektubu takriben 2-3 vakit evvel yazdım. Bu mektubu korkutmak emeliyle Güleda Cankel’e atacaktım. Beni her biçimde yasamsal medya mecrasından engellediği amaciyla mektubu ona atamadım. Isparta’ya evvel geliş emelim Güleda Cankel ile barışmaktı.”

Cinayeti evvelce planlamadığını, tek anlık sinirle Güleda’yı öldürdüğünü ileri süre gelen yengi P, “pişman” olduğunu söyledi.

NE OLMUŞTU?

Isparta’daki Fatih Mahallesi’nde 19 Kasım’da apartta var olan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi resimcilik Bölümü birinci derslik öğrencisi Güleda Cankel, Daha önceki bay arkadaşı yengi P. tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Polise teslim var olan kuşkulu tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

Haber Videosu: Güleda Cankel’i öldürdüğünü itiraf etti! Katilin ifadesinin detayları alana çıktı