“Oturuşunu düzelt” deyip fırça atan Vali, akıllara efsane Vali Recep Yazıcıoğlu’nu getirdi

Konya‘da Bir gün evvel gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler bugünü programında Konya Valisi Orhan Toprak; önünde oturan kişiye, “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen benzeri otur da tek görelim.” diyerek, oturuşunu eleştirdi.

Vali Toprak’ın o sözleri, eleştirilerin hedefi oldu. Orhan Toprak, dahada ardindan yaptığı izahta da o kişinin öğretmen değil, mahalli muhabir olduğunu söyledi. ama bu İzah reaksiyonları azaltmaya yetmedi.

Türkiye’de bugüne civarindan binlerce vali görev yaptı. Bir hayli çoğu tek şekilde eleştirildi. ama tek ad vardı ki; yıllar geçse de unutulmadı. Recep Yazıcıoğlu; hizmetleri, halkla temas ediş biçimi ve en ehemmiyetlisi tevazusuyla yıllar geçse de unutulmadı.

YAZICIOĞLU’NUN KONUŞMASI YENİDEN GÜNDEM OLDU

Yazıcıoğlu’nun, yıllar evvel söylediği şu sözler ise tekrar akıllara geldi. Yazıcıoğlu’nun, “Bürokrasi hastalığı; işi yokuşa sürmekten zevk alma, haz almadır. Bunun çok çeşitli örnekleri vardır. Öyle başladık bu işe, ardindan el yordamıyla öğrendik. Birgün birisi eli cebinde langur lungur ‘çıkar elini cebinden’ dedim. ‘Biz Almanya’da dairelere bunun benzeri giriyoruz.’ diye karşılık verdi. ‘Burası Almanya mı? Çıkar elini cebinden.’ dedim. ardindan düşündüm; demek ki Almanya’da insanlara askerlik yaptırmak mı benzeri tek gereksinim yok. erkek işini görüyor, işi görülüyor. Biz de öyle değil. Otur, kalk oturma, hiza, istikamet, emir, komuta. Bu komplekstir, alçak duygusunu tatmin etmektir. Bu çok hatri sayilir büyüklükte adamlarda da görülür. İnekler, develer, öküzler kesilir. Davullar, zurnalar çalınır. tek faciadır. art kalmış ülkelerde görülür. batı ülkelerinde bunun benzeri erkek karşılanmaz. doğal bu değişecek” ifadelerini kullandığı videosu tekrar dolaşıma girdi.

Haber Videosu: Konya Valisi, muhabire attığı fırça ile akıllara Recep Yazıcıoğlu’nu getirdi!