Bir mahalle daha karantinaya alındı

Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, yaşanan corona virüs salgının tek vakit evvel engellenmesi, vatandaşların sağlık güvenliğinin savunması emeliyle İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan tertemiz kararlar açıklandı:

CORONA VİRÜSÜ olaylari TESPİT EDİLDİ

“Ramazan Mahallesi’nde çeşitli nedenlerle yapılan testler neticeninde corona virüsü vakaları tespit edildi. mümkün olay ve bunların temaslıları neticesi ev karantinasında var olan kişiler bulunduğu tespit edildi. Bu kapsamda corona virüsü salgınının denetim altına alınması emeliyle Ramazan Mahallesi’nde 5 Nisan’dan bu yana 2. değerlendirmeye civarindan karantina kararı alınmasına, mevzubahis semt ile var olan giriş çıkışların kapatılmasına karar verildi.”

2 Nisan’da da Kabataş kazasi sınırlarındaki Elbeyi mahallesi karantinaya alınarak, giriş ve çıkışlar kapatılmıştı. (İHA)

TÜRKİYE’DE nihayet DURUM

Türkiye’de evvel corona virüsü vakasının alana çıkmasının derhal peşinden 26 vakit geçti. Bir gün evvel 76 kişinin vefat etmesiyle 11 Mart’tan bu yana ölü sayısı 502‘ye çıktı. sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan test sayısını 161 bin 380, vaka sayısını 23 bin 934 olarak açıkladı. Koca’nın paylaştığı bilgilere göre yoğun bakımdaki hasta kisi sayısı 1311, entübe hasta kisi sayısı 909, iyileşen olay sayısı ise 786 oldu.

Corona Kabataş silahlı güç Perşembe Ramazan sağlık Sağlık Bakanı laf ülkemiz
nihayet güncelleme: 08:01 05.04.2020