Kemal Kılıçdaroğlu park açılışında tüm CHP’li belediye başkanlarına verdiği talimatı paylaştı: Pozitif ayrımcılık yapın..detay haberimizde

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin idarenindeki belediyelerin açılışlarına katılmayı sürdürüyor. cumhuriyet milletçe partisi lideri, Kocaeli‘nin İzmit kazasinda belediyenin Yeşilova Mahallesi‘ndeki inşa ettiği “Çınar Çocuk hanesi ve sağlık Merkezi”nin açılışına katıldı.

“POZİTİF AYRIMCILIK YAPIN DEDİM”

ANKA’da bulunan habere göre burada tek konuşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına verdiği direktifi açıklayarak, “Şu tek gerçek, eğer siz halka hizmet etmeyi kafanıza koymuşsanız ve ‘ben seçildiğim yerde belediye başkanı olarak hiçbir ayrım yapmadan; kimlik, hayat tarzı ayrımı yapmadan, kent halkına hizmet ediyorum’ diyorsanız arkanızda hatri sayilir büyüklükte tek milletçe desteğini görmüş olursunuz. En hatri sayilir büyüklükte arzumuz bu. Belediye başkanlarımızın hiçbir ayrım yapmadan kent halkını kucaklamaları. Belediye başkanlarıma bunu söyledim, ama tek şey dahada söyledim. özellikle fakir mahallelerden başlayarak müspet ayrımcılık yapın. Bugüne civarindan o semtler ihmal edildi” diye konuştu.

“OY AVCILIĞIYLA devinim ETMİYORUZ”

CHP’li belediyelerin oy kaygısıyla hizmet götürmediğini belirten cumhuriyet milletçe partisi lideri, şöyle konuştu:

Bayramlarda, seyranlarda götürüldü ve oy avcılığı yapıldı. Biz o bölgelere katkı verirken oy avcılığını netlikle düşünmüyoruz. Tam tersine onlar Şehirde huzur içinde yaşasınlar, istikbal seviyesi çok var olan mahallelerde yurttaslar nasıl yaşıyorsa istikbal seviyesi düşük var olan mahallelerde de insanlarımız huzur içinde yaşasınlar. Çocuklarını sevgiyle kreşe göndersinler, bu olanaklar sağlansın onlara.